بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 12 آذر 1390

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح بیمه بیکاری متقاضیان کار در اولویت طرح در صحن علنی مجلس است و منابع پرداخت مقرری از محل منابع قرض الحسنه بانک‌ها در نظر گرفته شده است.

به گزارش فارس هادی مقدسی با بیان اینکه طرح بیمه بیکاری متقاضیان کار در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده اظهار داشت: این طرح در انتظار مطرح شدن در صحن علنی مجلس است.

وی ادامه داد: این طرح به عنوان هفتمین دستور کار مجلس براساس اولویت و نوبت قرار دارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه طرح بیمه بیکاری متقاضیان کار جزء اولویت‌ها است، گفت: به جریان افتادن این طرح در صحن علنی مجلس بستگی به میزان و حجم دستورهارهای قبلی مجلس دارد که چقدر زمان برای تصویب آنها داشته باشد.

به گفته این نماینده مجلس هشتم، برخی طرح‌های برگردانده شده از سوی شورای نگهبان در دستورکار مجلس است و اکنون این طرح در اولویت هفتم است.

وی در خصوص تأمین منابع مالی طرح بیمه بیکاری متقاضیان کار تصریح کرد: منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها یکی از منابع درنظر گرفته شده برای این طرح است.

مقدسی افزود: پیشنهادهای متفاوتی برای حداقل و حداکثر مقرری کارجویان دیده شده، اما ضمن برقراری پوشش بیمه‌ای که هزینه آن به صورت قرض‌الحسنه خواهد بود مبالغی در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: منابع دیگر نیز برای آن درنظر گرفته شده، و نظر نهایی را نمایندگان در صحن مجلس خواهند داد و مهم این است پیش بینی منابع مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی نبوده و باعث کاهش درآمدهای دولت نشود.
طبقه بندی: اخبار و اطلاعیه ها، 
کلمات کلیدی : حقوق، بیکاران کارجو، بیکار، کار، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، بیمه بیکاری، بیمه، صحن علنی مجلس، مقرری، قرض الحسنه، بانک‌، هادی مقدسی، شورای نگهبان، منابع مالی، درآمدهای دولت، دولت، قانون نامه، هسته علمی حقوق، دانشگاه، پیام نور، نیشابور،
ارسال توسط ایمان کرمی
آخرین مطالب
درباره ماروزشمار تاریخ
آرشیو مطالب
اخبار ایران و جهان
معرفی سایت
معرفی دوستان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات