بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 4 دی 1390

مسوول دفتر اینترنت دادسرای عمومی و انقلاب تهران خاطر نشان كرد: در مقوله‌ی MMS به دلیل عواقب خطرناك آن، راسا وارد شده و این قابلیت را تا زمان ارایه‌ی طرح كنترلی و امنیتی مناسب متوقف كردیم فرستنده‌ی MMS غیر مجاز را نیز می‌توان شناسایی كرد و با وی برخورد كرد تا مرتكب چنین اعمالی نشود.

وی با بیان اینكه اكثر پرونده‌های متشكله در رابطه با SMS و Bluetooth با شكایت شاكی خصوصی به صورت مستقیم و غیرمستقیم مطرح می‌شود، گفت: البته گزارش‌هایی نیز از دستگاه‌های مختلفی داشتیم كه از جنبه‌ی عمومی، مدعی‌العموم وارد شده است.

مسوول دفتر اینترنت دادسرای عمومی و انقلاب تهران یادآور شد: جلساتی را با گمرك، ناجا، وزارت ارتباطات و وزارت اطلاعات در رابطه با مسایل كنترلی تخلفات حوزه‌ی موبایل داشتیم و مصوبات جلسه‌ی مذكور به دستگاه‌های ذیربط اعلام شده است.

تاكید ما بر مباحث كنترلی برای حمایت از حقوق افراد است

وی یادآور شد: تاكید ما بر مباحث كنترلی برای حمایت از حقوق افراد است. برای خدشه‌دار نشدن شخصیت حقیقی و حقوقی افراد و رعایت حریم خصوصی مردم وظیفه‌ی ما احقاق حق افرادی است كه از حقوق‌شان به نوعی سوءاستفاده شده است و اقدامات پلیس، وزارت ارتباطات و قوه‌ی قضاییه در راستای حفظ امنیت اجتماعی و سالم‌سازی فضای اجتماعی جامعه است و نباید برداشت تجاوز به حریم خصوصی افراد و ایجاد فضای اختناق و محدودیت مطرح شود.

افراد جامعه باید خودكنترل باشند تا امكان سوءاستفاده از آنان كاهش یابد

اگرمسوولان جامعه اقدامی كنترلی انجام می‌دهند باید ازآنان حمایت شود نه اینكه تضعیف شوند

مسوول دفتر اینترنت دادسرای عمومی و انقلاب تهران خاطر نشان كرد: مردم باید خود قضاوت كنند كه از قابلیت Bluetooth چه میزان استفاده مفید دارند و اگر این امكان برایشان وجود نداشته باشد، چه مشكلاتی برایشان به وجود می‌آید. افراد جامعه باید خودكنترل باشند تا امكان سوءاستفاده از آنان كاهش یابد و حتی منتفی شود تا مشكلات پلیسی و قضایی كمتری برایشان ایجاد شود. اگر مسوولان جامعه اقدامی كنترلی انجام می‌دهند باید از آنان حمایت شود نه اینكه در جهت تضعیف آن گام برداشته شود.

وی افزود: اهداف اقدامات كنترلی در مقوله‌ی موبایل در جامعه سالم‌سازی است و در مورد امكانات و قابلیت‌های تلفن همراه باید كاربری‌ها بررسی شود و متناسب با درصد استفاده از قابلیت، میزانی از خودكنترلی اتخاذ شود كه تهدیدات امنیتی و اجتماعی را برای مردم كاهش دهد و در واقع خانواده‌ها، فرزندان خود را بیشتر كنترل كنند و از این طریق آنان را از خطراتی كه به صورت روزانه ممكن است در مدرسه، دانشگاه، ایستگاه مترو و بسیاری از مكان‌های دیگر برای فرزندانشان وجود داشته باشد محفوظ كنند.

مسوول دفتر اینترنت دادسرای عمومی و انقلاب تهران ادامه داد: این گونه خطرات به مثابه حوادث رانندگی است كه قبل از تصادف باید قوانین رانندگی رعایت شده و با احتیاط رانده شود چون در صورت اشتباه و بروز تصادف ممكن است خسارات مالی و حتی جانی را به دنبال داشته باشد كه در این صورت حسرت خوردن فایده‌ای ندارد پس لازم است افراد جامعه در مسیر به كارگیری از قابلیت‌های حوزه فناوری اطلاعات و به خصوص تلفن همراه با احتیاط حركت كند و قوانین را رعایت كرده تا مشكلی برای خود و خانواده آنها به وجود نیاید.

وی، میزان مجازات جرایم در حوزه‌ی تلفن همراه را به نوع جرم ارتكابی مربوط دانست و افزود: پس از اثبات تخصصی جرم به طور معمول احكام شلاق، جریمه‌ی نقدی و حبس متناسب با نوع جرم برای متهمان صادر می‌شود.

 
طبقه بندی: دانستنی های حقوق،  مصاحبه، 
ارسال توسط ایمان کرمی
آخرین مطالب
درباره ماروزشمار تاریخ
آرشیو مطالب
اخبار ایران و جهان
معرفی سایت
معرفی دوستان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات