بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 24 اسفند 1390

چگونه یک مقاله یا كار تحقیقی خوب بنویسیم؟

نوشته شده توسط محمدتقی مناقبی (پژوهشگر)
بسم الله الرحمن الرحیم
كار تحقیقی معمولا به دو صورت انجام می شود: كار تحقیقی كتابخانه ای و كار تحقیقی میدانی 
در كار تحقیقی میدانی محقق به صورت میدانی خود به جمع آوری مطالب، مصاحبه، مشاهده، آزمایش و... به جمع آوری منابع می پردازد و پس از تهیه منابع مورد نیاز،آن ها را پردازش وتحلیل می كند و نتیجه می گیرد.
در كار تحقیقی كتابخانه ای سرو كار محقق با كتاب ها، مجلات و مقالات است. وی ناگزیر باید به صورت منظم و هدفمند به جمع آوری مقدمات و منابع و... بپردازد. اگر به صورت روشمند و منظم كار نكند نمی تواند مقصد و مطلوب خود را از لابلای انبوه منابع دریابد و مفاهیمی را كه نا منظم است به درستی تحلیل كند. از این رو در این جا به صورت بسیار فشرده نكاتی در زمینه طرز تهیه مقالات، كارهای تحقیقی و پایان نامه ها ارایه می شود امید است برای خواننده گرامی مفید واقع شود. ادامه مطلب
طبقه بندی: مقالات ،  دانستنی های حقوق، 
ارسال توسط ایمان کرمی
بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 15 اسفند 1390
یك استاد دانشگاه گفت: وزارت علوم می‌تواند با دادن فراخوان از همه حقوقدانان و صاحب نظران بخواهد كتب جدیدی را در دروس فقه و اصول معرفی كنند و با تشكیل كمیسیون‌ها و كارگروه‌هایی به صورت آزمایشی این كتب در دانشگاه‌ها تدریس شود.
دكتر حسن فدایی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره‌ی آسیب‌شناسی متون حقوقی در دانشكده‌های حقوق، اظهار كرد: طبق اصل چهارم قانون اساسی كلیه قوانین و مقررات مدنی و جزایی باید براساس موازین اسلامی باشد. هم چنین با توجه به اصل ۱۶۷ قانون اساسی و ماده ۳ آیین‌نامه دادرسی مدنی، قاضی موظف است حكم هر دعوی را در قانون بیابد و گرنه در صورت ابهام و تعارض، باید به منابع معتبر اسلامی رجوع كند.


ادامه مطلب
طبقه بندی: اخبار و اطلاعیه ها،  مصاحبه، 
ارسال توسط ایمان کرمی
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 3 اسفند 1390

وزارت امورخارجه در چارچوب قانون مدیریت خدمات كشوری و در چارچوب دستور العمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به كارگیری افراد در دستگاه های اجرائی و بر اساس مقررات تشكیلاتی ، استخدامی ، مالی و انضباطی خود از محل سهمیه استخدامی شماره200/90/23482 مورخ 1390/9/20 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تعدادی از افراد واجد الشرایط پس از برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی و تخصصی و مصاحبه علمی (سنجش استعداد و مهارت) و طی مراحل گزینش استخدام می نماید .ادامه مطلب
طبقه بندی: اخبار و اطلاعیه ها، 
ارسال توسط ایمان کرمی
آخرین مطالب
درباره ماروزشمار تاریخ
آرشیو مطالب
اخبار ایران و جهان
معرفی سایت
معرفی دوستان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic